جلسات روزهای پنج شنبه مورخ97/07/19 با عنوان از فرمانبرداری
شنبه 21 مهر 1397 ساعت 08:45 ق.ظ | نوشته شده به دست مسافر فرهاد | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق"

جلسه اول از دوره بیست و هشتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، نمایندگی حر با نگهبانی موقت"مسافر اکبر" دبیری "مسافر مجتبی" و استادی کمک راهنمای محترم  آقای " منوچهر اسلامی " با دستور جلسه "از فرمانبرداری تا فرماندهی" روز پنجشنبه مورخ 1397/07/19 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

استاد:

سلام دوستان منوچهر هستم یک مسافر. در رابطه با دستور جلسه، این جزو دستور جلساتی است که هرسال برگزار می‌شود دلیلش هم اهمیتی است که این دستور جلسه دارد. موضوع از فرمان‌برداری تا فرماندهی موضوعی است که شاید پنجاه‌درصد مشکل سفر ما در این دستور جلسه باشد که اگر دوستان این مسئله را رعایت کنند و متوجه بشوند که چقدر این فرمان‌برداری در سفرشان مؤثر است بسیاری از مشکلات ما چه در گروه همسفرها و مسافرها حل می‌شود و این کار ساده‌ای نیست ما میگویم برای اینکه یک فرمانده به فرماندهی برسد باید آن مراتب از فرمان تا فرماندهی را رعایت کند.


یک مثلثی داریم که یک ضلع آن فرمان‌برداری و یک ضلعش فرماندهی و ضلع دیگرش فرمان است و فرمان را ما در حرمت‌ها از آن یاد می‌کنیم و در قران هم گفته است که پس آن کنید که فرمان است فرمانی که از آن صحبت می‌شود فرمان‌های زندگی هستند شامل دروغ نگفتن، رشوه نگرفتن، دزدی نکردن، مال حرام نخوردن و فرمان‌هایی که در حرمت‌های کنگره خوانده می‌شود. این‌ها کاملاً باید رعایت بشود برای اینکه ما بتوانیم فرمانده قابلی باشیم باید اول فرماندهی بدن را تحت اختیار بگیریم. خوب طبیعتاً کسی که نمی‌تواند سروقت یکجایی حاضر باشد این مشکلش توجیهات نیست مثلاً می‌گوید که امروز ترافیک بوده و بهانه‌های دیگر که این‌ها همه توجیه است. مسئله اینجاست که آن شخص هنوز نتوانسته است که به‌فرمان عقل نزدیک شود، هنوز نتوانسته فرماندهی بدن خود را در دست بگیرد افراد مصرف‌کننده شامل این گروه می‌شوند که افکارشان یک جای دیگر است و اعمالشان یک جای دیگر. نمی‌توانند برنامه‌ریزی منظم داشته باشند نمی‌توانند سروقت بخوابند و سروقت بیدار بشوند همه این‌ها به خاطر این است که هنوز فرمانده بدن خود نیستند یعنی نفس اماره همچنان قالب است و اجازه نمی‌دهد فرمان عقل و آن دانایی مؤثر بیاید مفید واقع بشود. خوب کاری که ما باید بکنیم چیست، تمام افرادی که در کنگره هستند و دارند خدمت می‌کنند اگر به گذشته آن‌ها رجوع بکنیم.


بخصوص دوستانی که به‌عنوان کمک راهنما در جلسه حضور دارند همه این عزیزان کسانی بودند که فرمان‌برداران خوبی بودند یعنی اطاعت می‌کردند. جایگاهی که به ما داده می‌شود در حقیقت جایگاه خدمتی است چیزی نیست که برای ما باقی بماند؛ اما عمل و رفتاری که ما از این جایگاه کسب می‌کنیم و آن را در اختیار دیگران می‌گذاریم به‌عنوان یک فرمان و خدمت تلقی می‌شود این را ما باید درک کنیم که من به‌عنوان یک سفر اولی یکجاهای نباید صحبت کنم فقط باید انجام بدهم اگر می‌خواهم موفق بشوم باید دستورات راهنما را درست انجام بدهم در این صورت است که من می‌توانم این مراتب را طی کنم راهنما برای همین است که بتواند من را راهنمایی کند. اگر یک راهنما از رهجویش درخواست می‌کند که سقوط آزاد برود سعی می‌کند آن فرد را از دل تاریکی‌ها بیرون بکشد سعی نمی‌کند که به آن زجر بدهد و آن شخص را ناراحت کند. در گروه همسفرها هم این اتفاق میافتد با توجه به مصرفی که مسافرهایشان داشتند تخریب‌هایی به وجود آوردند که آن‌ها نیز از تعادل خارج شدند و عملاً گروه همسفرها در کنگره برای همین تشکیل‌شده است که یک همسفر بتواند به آن تعادل و فرمان عقل برسد و برگردد. امیدوارم این اتفاق برای همه ما در سفر اول بیافتد.
 

سخنان استاد در مورد مسافر: امروز تولد رضای عزیز است در سفر اول در مقطعی خوب سفر نکرد یعنی با توجه به مصرف شیشه‌ای که داشت شرایط مناسبی نداشت. سفرش، سفر چندان بدی نبود ولی به اعتقاد من هنوز در بحث جهان‌بینی ضعیف است. ولی رضا این خاصیت را دارد که بتواند خدمتگزار خوبی برای کنگره باشد. این تولدها باعث می‌شود یک سرآغاز جدیدی در زندگی ما باز بشود امیدوارم این خدمت‌ها ادامه داشته باشد و ایشان را در جایگاه کمک راهنمایی ببینیم و امیدوارم تک‌تک سفر اولی‌ها را در این جایگاه ببینیم و تولدشان را جشن بگیریم.


آرزوی مسافر: آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها به درمان برسند و این جایگاه را تجربه کنند.


اعلام سفر مسافر: سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. تخریب 15سال، آخرین انتی ایکس شیشه، روش درمان dst، داروی درمان شربت ot، سفر اول10ماه 21 روز، راهنمای گرانقدر آقای منوچهر اسلامی، ورزش در کنگره فوتبال، رهایی 1سال و 2 ماه.


سخنان مسافر: سلام دوستان رضا هستم یک مسافر. از خدای خودم تشکر می‌کنم که توانسته‌ام به کمک کنگره و اساتید محترم یک سال دو ماه بدون مواد زندگی کنم. کسانی که می‌گفتند شیشه درمان ندارد و نمی‌شود آن را درمان کرد میگویم که درمان وجود دارد و من درمان شدم من بااراده خودم و کمک هم‌سفرم که من را به کنگره آورد توانستم شیشه را درمان کنم. از همسفرم واقعاً تشکر می‌کنم که من را تنها نگذاشت و در کنارم بود. از کنگره و آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. همسفر من خیلی جاها رفته بود و به ایشان می‌گفتند که شیشه درمان ندارد و می‌پرسیدند که الآن در چه مرحله‌ای است می‌گفتند که خیلی بدبین است و بعد می‌گفتند که یک مرحله دیگر مانده تا توهم ببیند و شمارا به شکل حیوان ببیند خیلی مراقب باشید. ولی خدا خواست و راه کنگره را در جلوی ما قرارداد و من آمدم و سفر کردم و به درمان رسیدم. از راهنمای گران‌قدرم خیلی تشکر می‌کنم از راهنمای همسفرم خیلی تشکر می‌کنم که باراهنمایی‌هایشان گرمی دوباره‌ای به خانه ما دادند از همسفرم خیلی تشکر می‌کنم که باعث شد من به کنگره بیایم و به درمان برسم. از مرزبانان قبلی و مرزبانان این دوره خیلی تشکر می‌کنم و از ایجنت محترم شعبه تشکر می‌کنم. از مرزبانان گروه خانواده تشکر می‌کنم و از تمام شما عزیزان تشکر می‌کنم.

سخنان کمک راهنمای همسفر: امواج در همه‌جا موج میزند کافی است دستانت را دراز کنی اگر دستانت خالی از کینه حسادت و انتقام جوی باشد عشق در دستان تو لبریز می‌شود. سلام دوستان فرزانه هستم یک همسفر. خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار دارم و آرامش یک زندگی را می‌بینم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. این تولد را به آقای منوچهر تبریک میگویم و یک خدا قوت ویژه به ایشان میگویم. زحمت‌های زیادی برای آقا رضا کشیده‌اند و امیدوارم آقا رضا یک کمک راهنما بشوند تا قطره‌ای از زحمات ایشان را جبران کنند. از راهنمای خودم تشکر می‌کنم. به لیلای عزیز این‌یک سال رهایی را تبریک میگویم. روزی که لیلا وارد لژیون شد فقط گریه می‌کرد و چندین جلسه همین‌گونه بود ولی خدا را شکر آموزش‌ها را گرفت و مستاق این دستور جلسه هستند که فرمان‌بردار خوبی بودند سختی‌های زیادی کشیده است یک همسفر با دوتا بچه با یک مصرف‌کننده شیشه زندگی کردن فوق‌العاده سخت است. امیدوارم قدر این رهایی را بداند و سختی‌های که کشیدند را یادشان نرود و هر وقت که خسته می‌شوند یک فلش بک به گذشته‌شان بزنند و ببینند کجا هستند. ما انسان‌ها ناسپاس و فراموش‌کار هستیم و یادمان می‌رود که قبلاً چگونه بودیم و شیطان هم ما را به بهترین شکل به قعر چاه می‌برد حالا در هر جایگاهی که باشیم حتی من کمک راهنما. باید همیشه آنلاین باشیم و حواسمان به خودمان باشد. لیلای عزیز و آقا رضا لیاقت این رادارند که در جایگاهی بالاتر باشند و تزکیه و پالایش را ادامه بدهند. یک مسافر که وارد سفر دوم می‌شود باید یادش باشد که جهان‌بینی را بیشتر کار کند و فرمان‌بردار خوبی باشد تا به تعادل برسد. فقط و فقط آموزش‌های کنگره می‌تواند گره‌گشای مشکلات زندگی باشد. لیلای عزیز یکی از بهترین رهجوهای من در لژیون است و در وبلاگ لژیون و نمایندگی فعال است و در حال خدمت کردن است و امیدوارم در زندگی‌شان موفق و خوشحال زندگی کنند و بهترین آرزوها را از خداوند برایشان خواستارم.

سخنان همسفر: این جهان فعل است و ما اندیشه‌ایم پیش غیر افعال او نو پیشه‌ایم پیش از انجام عمل، اندیشه‌ایم حکمت اندیشه‌ها را ریشه‌ایم. سلام دوستان لیلا هستم همسفر رضا. از خدای خودم شاکر هستم که در این جایگاه قرار گرفتم و از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. از راهنمای مسافرم آقای اسلامی خیلی تشکر می‌کنم که مثل یک پدر برای مسافرم زحمت کشیدند و امیدوارم خیروبرکت این خدمت‌ها در زندگی‌شان جاری باشد. از راهنمای خودم خانم فرزانه خیلی تشکر می‌کنم برای من مثل یک مادر است و انشالله همیشه سلامت باشند. از ایجنت شعبه و از مرزبانان همسفرها و مسافرها خیلی تشکر می‌کنم. من با یک حال خیلی خرابی وارد کنگره شدم و فقط در لژیون گریه می‌کردم و تخریب من از مسافرم خیلی بیشتر بود و دلم شکسته بود مثل شخصی بودم که کنار یک راننده مست نشسته و دارد جاده را یک‌طرفه می‌رود. ولی خدا را شکر می‌کنم که اذن ورود به کنگره صادر شد و ما آمدیم و به درمان رسیدیم. برای تمام سفر اولی‌ها این جایگاه را آرزو می‌کنم انشالله که این جایگاه را تجربه کنند. دوست دارم این تولد برای همه یک پیامی باشد، اگر اذنش صادرشده و به کنگره آمدید به‌راحتی آن را از دست ندهید. خیلی کنگره را دوست دارم و امیدوارم بمانم و خدمت گذار خوبی برای کنگره بشوم از مسافرم تشکر می‌کنم سفر خوبی کرد و امیدوارم جهان بینیش بالاتر برود و رشد کند البته خیلی بهتر شده است. من اینجا فهمیدم که باید دوربینم را روی خودم بگیرم تا تغییر کنم و درست بشوم. از خواهر لژیون‌هایم تشکر می‌کنم و از تمام شما عزیزان تشکر می‌کنم و امیدوارم یک روزی همه ما یک انسان واقعی بشویم.


تهیه و تنظیم و تایپ: مسافر حسین(لژیون پنجم)

تصویرگر: مسافر محمد(لژیون هفتم)

مرزبان کشیک: مسافر علی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر عباس محرابی چهارشنبه 25 مهر 1397 08:15 ب.ظ
سلام و خدا قوت به هر سه بزرگوار
تبرک فراوان به کمک راهنمای محترم آقا منوچهر و مسافر رضا و تبریک بسیار زیاد به همسفر عزیزم خانم فرزانه و همسفر لیلا و امیر حسین عزیز ان شاالله جایگاههای بالاتر و تولدهای بیشتر
همسفرزهرا دوشنبه 23 مهر 1397 09:55 ب.ظ
سلام و تبریک فراوان به کمک راهنمایان محترم علی الخصوص خانم فرزانه عزیزم و تبریک به همیفر عزیز لیلا و مسافر محترمش و فرزندان گلش
همسفر فرزانه صادقی دوشنبه 23 مهر 1397 12:48 ق.ظ
سلام و خدا قوت و تبریک به راهنمای محترم آقا منوچهر و تبریک به لیلای عزیزم و مسافر رضا و همسفران عزیزشان امیر حسین و نیما ان شاالله بهترین روزها و جایگاهها را ببینید.[گل
همسفر مهین یکشنبه 22 مهر 1397 07:50 ق.ظ
سلام و خدا قوت به هر سه بزگوار
تبریک ویژه خدمت آقا منوچهر و خانم فرزانه ی عزیز که یک بار دیگر احیا کردن انسانی رو جشن گرفتن و خیر و برکت این خدمت گوارای وجودشان
و تبریک به لیلای عزیز خواهر عزیزم از ته قلب دوست دارم و برات بهترین هارو از خداوند منال خواستارم
انشاالله آزاد مردی آقا رضا و کمک راهنمایی شما رو ببینم
تبریک و تبرک و.......
مسافر هاشم شنبه 21 مهر 1397 02:26 ب.ظ
سلام
.
.
.
خداقوت و هزاران تبریک خدمت کمک راهنمایان محترم آقا منوچهر و خانم فرزانه
.
.
.
تبریک خدمت آقا رضا و همسفرانش
.
.
.
تا باد چنین بادا
منصوره همسفر علیرضا شنبه 21 مهر 1397 01:31 ب.ظ
سلام
خدا قوت استاد بزرگوار
عبداله ملکی شنبه 21 مهر 1397 11:47 ق.ظ
خدا قوت
مسافر سعید سخی لژیون هفتم شعبه حر شنبه 21 مهر 1397 09:40 ق.ظ
سلام
.
خدا قوت ⚘⚘⚘
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: