جلسات روزهای پنج شنبه مورخ97/05/18 با عنوان وادی سیزده و تاثیر آن روی من
پنجشنبه 18 مرداد 1397 ساعت 11:36 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر حسین صالحی | ( نظرات )

"به نام قدرت مطلق"

جلسه هشتم از دوره بیست و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، نمایندگی حر با نگهبانی"مسافر محسن" دبیری "مسافر منصور" و استادی کمک راهنمای محترم "مسافر مهدی " با دستور جلسه "وادی سیزده و تاثیر آن روی من" روز پنجشنبه مورخ 1397/05/18 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد: 

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر. دستور جلسه وادی سیزده، پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. چیزی که برای من جالب است این است که وقتی وارد کنگره می‌شویم دقیقاً همین وادی را به ما میگویند یعنی از تازه‌وارد می‌خواهند که با همین پیشوند خودش را معرفی کند و وقتی‌که خودش را معرفی کرد همان نقطه‌ای است که برای اعتیاد خود می‌گذارد و برای خود یک آغازی را شروع می‌کند. وقتی‌که ما میگوییم آغاز یعنی باید یک‌پایانی داشته باشد خوب و بدش را کاری نداریم صرفاً همه دنبال پایان خوب هستند که از دید ما خوبی یا بدی در پایان وجود دارد ولی هر چیزی را که آغاز کردیم پایانی دارد و وقتی‌که تمام می‌شود مطمئناً با هر مردنی یک زنده شدنی وجود دارد مانند وقتی‌که در شکم مادر هستیم باورمان نمی‌شود که دنیای بیرونی وجود دارد ولی وقتی‌که وارد این دنیا می‌شویم پایان آن دنیا و آغاز این دنیا است.

 همه این آغازها و پایان‌ها درهم است درهم بودن یعنی توی هم بودن است به معنای جدا کردن و سوا کردن نیست یعنی ما یک زندگی داریم که شروع و پایانی دارد و دراین‌بین شروع و پایان‌های زیادی وجود دارد مثل شروع جلسه و پایان جلسه. آیا آغاز و پایان مهم است یعنی چه جوری شروع کنیم و چه جوری تمام کنیم. آیا هیچ‌کدام نباید فکر کنیم که چگونه باید این مسیر را طی کنیم آیا نباید به مبدأ مقصد و هدف فکر کنیم چگونه این مسیر را طی کنیم و لذت ببریم که کیفیت آن مشخص می‌شود و این مهم است کمیتش زیاد مهم نیست. من اوایل، این وادی را برای تازه‌واردها و سفر اولی‌ها می‌دیدم ولی وقتی‌که به سفر دوم رفتم دیدم این‌طور نیست تازه یکسری چیزها شروع شد یعنی وقتی یک نفر یک ماشین خرید و آن را سوار شد بعد از مدتی چشمش دنبال هدف دیگری است. ولی وقتی از سواری آن ماشین لذت بردی از هدفی بعدی هم لذت خواهی برد. همه به دنبال رسیدن به هدف هستند که اشتباه همین‌جا است این تغییرات و تبدیلات و ترخیص شدن در سفر هرروز صورت می‌گیرد که در هر پله خود را نشان می‌دهد و به هرکسی که میگوییم، میگویند هدف من رهایی است من میگویم رهایی در پله‌ات صورت گرفته است در این پله آیا بیست درصد رها شدی که بخواهی به آن رهایی اصلی برسی همه به دنبال رهایی فیزیکی هستید.

 در سیستم شبه افیونی یا همان خمر در مثلث عقل و عشق و ایمان. اگر سیستم خمر انسان کار نکند این مثلث هیچ‌گونه ارزشی ندارد اصلاً شکل نمی‌گیرد چون در وادی هم آقای مهندس دقیقاً به این نکته اشاره می‌کند که اگر هرکدام از این اضلاع درست‌کار نکند اثری نخواهد داشت. اغلب افراد هدف برایشان مهم است مثلاً یک مسافر باید اول جلسه حضورداشته باشد سی دی گوش کند و کارهایی که باید انجام بدهد را انجام نمی‌دهد آیا این فرد رهایی که به دست می‌آورد رهایی درستی است آیا از مسیر ضد ارزش‌ها می‌شود به ارزش‌ها رسید. ولی کنگره کارش این است که از مسیر ارزش‌ها ما را به هدفمان می‌رساند و اول ارزش گذاشتن به خودمان است وایمانی که به هدفمان داریم هدفمان درمان است ترک نیست. درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان است و ما هدفمان به تعادل رسیدن است و وقتی‌که ما وارد کنگره می‌شویم از اعتیاد جدا می‌شویم که در وادی به یوم الفصل اشاره می‌کند آیا همین یوم الفصل که روز جدایی است وصلی هم وجود دارد و ماها که داریم تغییر صفت در وجودمان انجام می‌دهیم و داریم فرهنگ اعتیاد را درمان می‌کنیم که ما یک اعتیاد داریم که فیزیکی است و یک اعتیاد در فرهنگ و در تفکر ما است که از وادی اول تا چهارم در مورد تفکر با ما صحبت می‌کند که اول باید تفکر درست بشود و بعدازآن وارد وادی پنجم می‌شویم تمام این مسائل برای این است که هیچ پایانی نیست که تمام بشود. هر تمام‌شدنی یک آغازی دارد چون اگر قرار باشد چیزی تمام بشود و چیزی آیدمان نشود پوچی محض است نامیدی محض است و مطمئن باشید که در جهان بعد، یوم الفصلی که است یوم الجمع هم هست یعنی خوب‌ها با خوب‌ها جمع می‌شوند و بدها با بدها.

 سخنان استاد در مورد مسافر: 

عیسی رهجویی بود که آمد و واقعاً یوم الفصلش را اجرا کرد و از اعتیاد جدا شد. وقتی‌که وارد لژیون شد همه‌چیز برایش تمام‌شده بود و کاملاً گوش‌به‌فرمان بود و سفر بسیار خوبی را انجام داد یعنی هر کاری که به ایشان گفتیم انجام داد و اگر هم که در کنگره ماندگار شده است و دارد خدمت می‌کند همه این‌ها بزرهایی است که در سفر اول کاشت امیدوارم تو هرجایی که است به بهترین نحو خدمت کند و خدمتش در راستای عمل سالم باشد و به حال خوش برسد.

آرزوی مسافر: آرزو میکنم تمام سفر اولی ها به درمان واقعی برسند. 

سخنان مسافر: 

سلام دوستان عیسی هستم یک مسافر. خدا را شکر می‌کنم که در بین شما دوستان هستم و از همه تشکر می‌کنم که امروز اینجا حضور دارید واقعاً یک انرژی فوق العادی گرفتم من زمانی که به کنگره آمدم از اول می‌گفتم که من سفرم تمام بشود از کنگره می‌روم ولی سفر اولم تمام شد و ماندم و پارسال هم به آقا مهدی عزیز راهکار می‌دادم که دیگر بس است بیا برویم دنبال زندگی‌مان ولی بعد از مرزبانی ماندگار شدم این ماندگاری واقعاً چیزی جز عشق کنگره نیست یعنی چیزی که من اینجا دارم بهش می‌رسم و یک‌چیزهایی پیدا کردم بیرون ازاینجا نیست و واقعاً گیر نمی‌آید. ماندن در کنگره من را به مسیرهای می‌رساند که همین وادی سیزده می‌گوید که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. من یک جمله از آقا سهیل را آویزه گوشم کردم که در مشارکتش یک روز گفت من می‌رفتم کمپ و وقتی برمی‌گشتم و دوستانم را می‌دیدم می‌رفتم و دوباره مصرف می‌کردم و زمانی فهمیدم که دیدم من باید فلز وجودی خودم را عوض کنم و از آن روز این کار را کرد والان کمک راهنما است و دارد خدمت می‌کند و امیدوارم تمام کمک راهنماها موفق باشند و این را یاد گرفتم که وقتی بیرون ازاینجا هستم خودم باشم و تحت تأثیر یک بست مواد مخدر نشوم و قرار هم نیست وقتی‌که درمان شدم با دوستانم و اقوامم قطع رابطه کنم و وقتی‌که دیدم در کنگره چیزهایی یاد می‌گیرم که به درد زندگی‌ام می‌خورد ولی قبل از آن 46 سال زندگی کردم و به‌جایی رسیده بودم که زندگی‌ام داشت از دست می‌رفت ولی در این چهار سال همه‌چیز به‌جای خودش برگشته وزندگی‌ام خوب شده است و من ماندگار شدم. من آدم زجرکشیده‌ای هستم از بچگی تا الآن ولی راضی‌ام و خدا را شکر می‌کنم مخصوصاً در این چهار سال که در بین شماها قرار داشتم و این را از اعماق وجودم میگویم اگر من اخلاقم بهتر شده است یا زندگی‌ام بهتر شده است همه این‌ها را مدیون کنگره و شما دوستان هستم در کنگره چیزهای دیدم که هیچ‌وقت بیرون آن‌ها راندیدم و خدا را شکر می‌کنم که در بین شما هستم و امیدوارم به جایگاه کمک راهنمایی برسم.

عشق یعنی مشکلی آسان شود            دردی از درمانده‌ی درمان شود

در میان این‌همه غوغا و شر                    عشق یعنی کاهش درد بشر

عشق یعنی گل بجای خار باش               پل بجای این‌همه دیوار باش

عشق یعنی تشنه‌ای خود نیز اگر            وا‌گذاری آب را بر تشنه‌تر

عشق یعنی دشت گل‌کاری شده            در کویری چشمه‌ای جاری‌شده

عشق یعنی ترش را شیرین کنی            عشق یعنی نیش را نوشین کنی

هرکجا عشق آید ساکن شود                 هر چه ناممکن بود ممکن شود

تهیه و تنظیم و تایپ مسافر حسین (لژیون پنجم)

تصویرگر: مسافر وحید (لژیون هفتم)

مرزبان کشیک: مسافر محمد

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عبداله ملکی شنبه 20 مرداد 1397 09:28 ق.ظ
خدا قوت و هزاران تبریک
مسافر هاشم جمعه 19 مرداد 1397 09:05 ب.ظ
سلام
.
.
.
خداقوت و تبریک فراوان خدمت راهنمای گرامی‌ام آقا مهدی و تبریک فراوان خدمت عیسی عزیز
.
.
.
تا باد ................ چنین بادا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: