جلسات روزهای پنج شنبه مورخ 96/11/05 با عنوان سم زدایی یا سم نزدایی
پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 06:06 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر حسین صالحی | ( نظرات )
" به نام قدرت مطلق "

جلسه دوازدهم از دوره بیست و پنجم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، نمایندگی حر با نگهبانی"مسافر علی" دبیری "مسافر رضا " و استادی "مسافر علی " با دستور جلسه " سم زدایی یا سم نزدایی " روز پنجشنبه مورخ 1396/11/05 رأس ساعت 17  آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

در مورد دستور جلسه سم‌زدایی یا سم نزدایی سعی می‌کنم خیلی کوتاه صحبت کنم و چند دقیقه هم در مورد اکبر عزیز که امروز تولدشان است صحبت کنم. سم به چیزی گفته می‌شود که به‌ صورت خواسته یا ناخواسته وارد بدن می‌شود و سیستم ایمنی بدن را مختل می‌کند. سیستم ایمنی نمی‌تواند در مقابل آن مقاومت کند و علائم حیاتی را از کار می‌اندازد. در صورت این اتفاق اگر زود به داد شخص برسند می‌توان با سم‌زدایی این سم را از بدن شخص خارج کرد.

 در سال 86 که من وارد کنگره شدم آقای مهندس یک مثالی می‌زدند و می‌گفتند که چطور ممکن است که یک راننده کامیون که تریاک یا شیره مصرف می‌کند 15 ساعت تا بندرعباس رانندگی کند! پس به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌توانیم بگوییم که مواد مخدر سم است و فقط کسی که مواد مخدر مصرف نمی‌کند یک و نیم گرم تریاک می‌تواند برایش مانند سم عمل کند. مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی ما شده است. چون بدن خودمان مورفین تولید می‌کند و بدن، یک سقف اشباع دارد و وقتی مواد وارد بدن می‌شود از سقف آن اشباع می‌گذرد و آن موقع حکم سم را دارد. ولی برای شخصی مثل من که روز اول با پنج‌ تا دود شروع کردم و یواش‌ یواش مصرف را بیشتر کردم چطور می‌تواند سم باشد. خیلی از جاها خیلی‌ها آمدند و از این قضیه سوءاستفاده کردند. یعنی بزرگ‌ترین مشکلی که الآن وجود دارد خیانتی است که در این کمپ‌ها و در این کلینیک‌ها به‌ عنوان سم‌زدایی انجام می‌دهند و خیلی‌ها نتوانستند دوام بیاورند.

 من یک بچه‌ محل داشتم که پسر حمامی محل بود روزی شش گرم شیره می‌خورد و روزی چهار گرم تریاک می‌کشید و یک‌بار شنیدم که گفتند که رفته فلان جا ترک کرده و قرص به او دادند و به یک هفته نرسید  این بنده خدا از دنیا رفت. چرا باید این‌گونه بشود. حالا ما خیلی قشنگ می‌آییم و روی این صندلی‌ها می‌نشینیم، عزت و احترام برایمان می‌گذارند و برای ما دست می‌زنند و کمک راهنماها در خدمت ما هستند و هر وقت هر مشکلی داریم به ما کمک می‌کنند. چه در قسمت مسافرها و چه در قسمت همسفرها. در یک انسان مصرف کننده مواد مخدر، روی جسم و روان و جهان‌بینی او تأثیر مستقیم دارد. من یادم هست قبلاً وقتی‌که سقوط آزاد ترک کردم روان من خیلی مشکل داشت. جا ساز من دقیقاً توی کمربندم بود. زیر کمربندم همیشه تریاک داشتم و فکر می کردم که با این عمل، روانم را یک جورایی آزاد می کنم و به تعادل می رسم. ولی با اولین نفری که برخورد می کردم مصرف می‌کردم. ولی در کنگره 60 خیلی قشنگ برای من جا افتاده است که همان‌طور که یواش‌یواش مواد مخدر بیرونی را جایگزین مواد مخدر درونی بدنم کردم این عمل یک‌دفعه از بین نمی‌رود چون سمی وجود ندارد و همان‌طور باید یواش‌یواش آن را تیپر کنم. و می دانیم که مواد مخدر سم نیست. چگونه وقتی‌که یک نفر مصرف می کند، هشت ساعت می‌تواند کار کند. همان‌طور که آقای مهندس دیروز فرمودند: انشا الله مسئولین هم به این فکر باشند و آگاه بشوند تا یک عمل درست انجام بدهند و از این عدم آگاهی خارج بشوند. چون اگر این عدم آگاهی از بین نرود فرقی نمی‌کند چه مسئولین و چه اشخاصی که افراد مصرف‌کننده را برای سم‌زدایی می‌برند این عمل صحیح نیست. عوارض سم‌زدایی آن‌قدر است که شخص بعد از دو سال یک جورایی از عالم خودش خارج می‌شود. انشا الله که حواسمان باشد که در بهترین جا قرار داریم، قدر همسفرانمان را بدانیم و حرف کمک راهنماهایمان را گوش کنیم تا به یک نتیجه مطلوب برسیم.

در ادامه تولد یک سال رهایی مسافر اکبر را با شور فراوان جشن گرفتیم.

سخنان استاد در مورد مسافر:

همه اکبر آقا را می‌شناسند. جزء لژیون مالی است و تولد یک سال رهایی‌شان است. به ایشان تبریک می گویم. اکبر آقا وقتی وارد لژیون من شد جزء نفرات آخر لژیونم بود دقیقاً یادم هست که وقتی پرسیدم چی مصرف می‌کنی گفت من شربت مصرف می‌کنم. و من با خودم گفتم چه خوب یک نفر پیدا شد که شربت مصرف می‌کند مثل بقیه هروئین، کراک و شیشه مصرف نمی‌کند. ولی وقتی گفت که هفتاد سی‌سی شربت مصرف می‌کنم من بسیار تعجب کردم. مگر می‌شود یک نفر آن‌ قدر شربت مصرف کند. ولی خب من به ایشان گفتم که آن طوری که من می گویم باید مصرف کنی. سفرش را شروع کرد و واقعاً سفر خیلی خوبی داشت و فرمان‌بردار خوبی بود و هر چه که من می‌گفتم گوش می‌کرد. شاید آن موقع مثل یک مصرف‌کننده حال خراب، از لحاظ ظاهر نبود، ولی از درون خیلی درگیر بود و همه‌ چیزش را ازدست‌داده بود. ولی کنگره کاری کرد که ایشان خیلی خوب سفر کرد و در کار و زندگی حق‌ و حقوقش را گرفت و یکی از خدمت گذاران است.

آرزوی مسافر: آرزو می کنم تمام عزیزانی که مردانه سفر می کنند و به سفر دوم می رسند، مشکل مالی نداشته باشند و شغل خوبی پیدا کنند.

سخنان مسافر:

سلام دوستان اکبر هستم مسافر. من ابتدا از خدای خودم تشکر می‌کنم چون فکرش را هم نمی‌کردم به اینجا برسم و امیدوارم تمام سفر اولی‌ها بعد از این همه تخریب به این جایگاه برسند. زمانی که من آمدم حال بسیار خرابی داشتم. ظاهر را شاید حفظ می‌کردم از همان دوران مصرف و قبل از آن، ولی از درون بسیار به‌ هم‌ ریخته بودم. از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم چون بستری را فراهم کردند که واقعاً انسان و فرد مصرف‌کننده را درمان می‌کند. از راهنمای اولم آقای اسفندیاری تشکر می‌کنم که آخرین نفر در لژیون ایشان بودم از راهنمای دوم آقای باباخانی بسیار تشکر می‌کنم بسیار انسان متفکر، آگاه، نویسنده و بسیار زحمت‌کش هستند و من را شیفته کنگره کردند. از ایجنت محترم تشکر می‌کنم و از همه عزیزان و زحمت کشان نمایندگی حر تشکر می‌کنم و از کمک راهنمای همسفرم خانم سمیرا کمال تشکر را دارم. لازم به ذکر است که من یک ماه سفر بودم که علی آقا به من گفتند که همسفر خودت را بیاور. من به خانمم گفتم که شما هم بیاید. ایشان به من گفتند که این‌ یک فیلم جدید است. گفتم چه فیلمی. گفت تو داری 14 سال ترک می‌کنی گفتم اینجا ترک نیست درمان است. گفتند 14 سال ترکت طول کشیده لابد 14 سال هم درمانت طول می‌کشد. گفتم به‌ هر حال گفتند شما بیایید. گفت دست از سر من بردار هر کاری می‌خواهی بکن. خلاصه نیامدند. دو ماه پیش احساس کردم که دوست دارند بیایند و به ایشان پیشنهاد دادم و آمدند و در خدمت خانم سمیرا هستند و از ایشان تشکر می‌کنم. که با راهنمایی‌هایشان همسفرم  را شیفته کنگره کردند. من 14 سال اعتیاد داشتم و همه راه‌ها را امتحان کرده بودم برای درمانم؛ که دستور جلسه امروز هم سم نزدایی است من هم این عمل را انجام دادم ولی بعد از آن به مصرفم تعدادی قرص هم اضافه شد و مشروبات الکلی هم اضافه شد و راه‌های دیگر را نیز امتحان کردم ولی مصرفم بیشتر شد و 6 سال پیش یک دکتر، متادون درمانی شدم. و بعد دکتر به من گفت، که من به این نتیجه رسیدم که اعتیاد درمان ندارد و بعد به من پیشنهاد داد که شربت تریاک مصرف کنم. و من هم این کار را انجام دادم و بعد از ده روز، مصرف من به 600 سی‌سی رسید. و یک 6 ماهی همین‌طور گذشت و بعد از آن هر چقدر می‌خوردم اثر نمی‌کرد و حال بسیار خرابی داشتم و آرزوی مرگ می‌کردم. آقای باباخانی یک روز به من گفتند که اکبر تو را صداقتت نجات داد و یک روز به همسرم گفتم: که اگر من جای شما بودم می‌گذاشتم می‌رفتم خدا را شکر می‌کنم که خداوند یک فرشته به من داده است و از ایشان خیلی تشکر می‌کنم و با خودم عهد بستم تا زمانی که بتوانم و موقعیت اجازه بدهد عضو لژیون مالی باشم و بتوانیم یکجایی برای خودمان بخریم.

سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر. خدا را شکر، شاهد این تولدها و این رهایی‌ها در شعبه‌مان هستم. من هم این تولد را به تمام اعضای کنگره 60 بخصوص آقای مهندس و خانم آنی محترم تبریک می گویم و خدا قوت‌ دارم خدمت آقای اسفندیاری و مسافر آقای اکبر و همسفر مهری عزیز انشا الله موفق و سربلند باشند. در مورد خانم مهری اینکه وقتی آمدند به لژیون فقط برای رفع تکلیف بود و احساس می‌کنم که این چند جلسه آخر قدم‌هایش را محکم‌تر برداشته است و قدم‌های هدفمندی دارند برمی‌دارند. امیدوارم این قدم‌ها ادامه‌دار باشد و فرد تأثیرگذاری برای خودش و خانواده‌اش باشد.

سخنان همسفر:

من هم از خدای خودم سپاس گذارم که اکبر را راهنمایی کرد که به این مسیر بیافتد. از آقای اسفندیاری تشکر می‌کنم و از آقا خسرو و از راهنمای خودم هم تشکر می‌کنم. وقتی وارد لژیون شدم یک خواهر بزرگ‌تر خدا به من داد. از آقای مهندس نیز کمال تشکر را دارم و از مسافرم هم تشکر می‌کنم که توانست درمان بشود و آرامش را به خانواده کوچکمان برگرداند.


تهیه و تنظیم و تایپ: مسافر (حسین لژیون پنجم)

تصویرگر: مسافر محمد(لژیون یازدهم)

مرزبان کشیک: مسافر سعید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات روزهای پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید شهریوری یکشنبه 8 بهمن 1396 09:26 ق.ظ
خداقوت وتبریک
رضا توفیقی شنبه 7 بهمن 1396 02:59 ب.ظ
خدا قوت
و
تبریک به آقای اسفندیاری
عبداله ملکی شنبه 7 بهمن 1396 12:43 ب.ظ
خدا قوت
سهیل کلاته جمعه 6 بهمن 1396 10:26 ب.ظ
سلام...
.
.
.
.
.
.
خداقوت و هزاران تبریک به آقای اسفندیاری و اکبر عزیز
مسافر سعید نعیمی از لژیون هفتم جمعه 6 بهمن 1396 06:02 ب.ظ
سلام
.
عرض خداقوت و تبریک خدمت کمک راهنمای محترم علی آقا و تبریک به اکبر عزیز و همسفر محترمشان
همسفر معصومه جمعه 6 بهمن 1396 03:47 ب.ظ
خدا قوت به هر سه بزرگوار

تبریک به آقای اکبر و راهنمای محترمشان
همسفرلیلی محمدی جمعه 6 بهمن 1396 01:30 ب.ظ
خداقوت وهزاران تبریک
مسافر محمداشکشی جمعه 6 بهمن 1396 11:43 ق.ظ
سلام خداقوت خدمت آقای اسفدیاری وتبریک به همه
مسافر فرهاد جمعه 6 بهمن 1396 07:42 ق.ظ
خدا قوت و تبریک به اکبر عزیز.
مسافر هاشم جمعه 6 بهمن 1396 06:18 ق.ظ
سلام
.
.
.
عرض تبریک خدمت علی آقا و خانم سمیرا، اکبر عزیز و همسفرشان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: