مشارکت مکتوب، کمک راهنمای محترم، مسافر شمس
جمعه 24 آذر 1396 ساعت 03:08 ب.ظ | نوشته شده به دست مسافر فرهاد | ( نظرات )
" به نام قدرت مطلق " 

همسفران کنگره 60 آنقدر مهربان و با محبت هستند که تنها آرزو یشان رسیدن به رهایی مسافرشان است. رسیدن به سلامتی، آیا این خواسته زیادی است که از ما دارند؟ یعنی ما نمی توانیم چنین خواسته کوچکی را با این روش و مسیر خوبی که پیش رویمان است به انجام برسانیم.  قطعاً اگر کمی به کمک های همسفران و محبت آنها که بی دریغ و بدون منت است توجه کنیم و به زندگی خوش و شیرینی که در آینده برایمان رقم می خورد فکر کنیم می بینیم که می توانیم این خواسته را اجابت کنیم. 
 
 

روزها و ماه ها و سالها بود که دنبال یک راه می گشتم، که از شرّ مواد خلاص شوم، چندین روش مختلف را هم امتحان کرده بودم، ولی نتوانستم، تا اینکه یک روز همسرم گفت: که من می دانم مصرف می کنی، اگر بخواهی می توانم کمکت کنم. در آن لحظه دیگر نتوانستم چیزی را حاشا کنم. نمی دانم چرا، و جواب مثبت دادم که احتیاج به کمک دارم. با اینکه هر دوی ما هنوز کنگره را نمی شناختیم، ولی همسرم می گفت: مواد را به یکباره شروع نکرده ای که بخواهی یکدفعه هم تمامش کنی، با این حال چندین روش دیگر را هم امتحان کردم ولی نشد. چون راه، درست نبود. تا اینکه گفت: یکی از دوستان، مرکزی را می شناسد، که روش درمانش فوق العاده است و آن مرکز، کنگره 60 بود. و از این پس همسر و پسرم، شدند همسفران من. اکثر غریب به اتفاق همسفرها، تا قبل از ورود به کنگره 60، روش برخورد و یا کمک کردن به یک مسافر را نمی دانستند، چه پدر یا مادر ،برادر یا خواهر، و یا حتی فرزند. و تنها چیزی که به آن فکر می کردند این بود که عزیزشان مواد مصرف نکند. چون یک مصرف کننده، مانند یک نارنجک  است، نه تنها خود را نابود می کند بلکه باعث تخریب اطرافیان هم می شود. برای همین خانواده یک مصرف کننده، همیشه در ناراحتی و عذاب و استرس به سر می برند. یک همسفر تا قبل از اینکه به کنگره بیاید نمی داند که چرا مسافرش مواد مصرف می کند، فکر می کند اراده و غیرت ندارد. در حالی که نمی داند، مسافر زورش به مواد نمی رسد، مواد برایش، همچون یک غول بی شاخ و دم است، و کلیه کارخانجات تولید کننده مواد شبه افیونی بدنش از کار افتاده است، چگونه به یک باره مواد را ترک کند، ولی بعد از ورود به کنگره و آموزش های لازم و بالا بردن آگاهی و دانایی، یک همسفر آنقدر قدرتمند می شود که نه تنها به مسافرش، بلکه به خودش هم کمک می کند. به نظر من یک مسافر باید بداند برای چه می خواهد به درمان برسد. مسلما در مرحله اول برای رسیدن به آرامش و به دست آوردن شخصیت از دست رفته خودش، و در مرحله دوم، دیگران. پس اول برای خودش است که باید تلاش کند، تا برسد به جایی که به آن تعلق دارد. پس منتی بر کسی ندارد، که بخواهد  بگوید بخاطر پدر یا مادر یا همسر و یا دیگران سفر کرده ام، چون اگر این تفکر در سرشان باشد، هر آن، امکان دارد بخاطر برخورد یا رفتار همسفر دوباره برگشت بخورند. همینطور همسفران، اگر مسافر را همراهی می کنند در مرحله اول بخاطر رسیدن به آرامش خودشان است، چون وقتی مسافر درمان شود آنها هم نفس راحتی می کشند و بیشتر دغدغه هایشان پایان می یابد.

پس بیایم هم مسافر و هم همسفر هیچ وقت منتی بر سر هم نگذاریم، که بسیار بسیار بار منفی دارد، هر چه کرده ایم برای خودمان کرده ایم. هیچ کدام از همسفران نمی توانند حال یک مصرف کننده را بفهمند، نمی توانند درک کنند که خماری چیست. نمی توانند درک کنند که یک مصرف کننده چندین و چند بار دست به ترک های مختلف می زند، و تمام عذاب ها را تحمل می کند، تا از شرّ مواد خلاص شود، ولی نمی تواند، چون در مقوله مواد به مرحله حق الیقین نرسیده اند و طبیعی است که متوجه نشوند. ولی در کنگره کلیه همسفران، دارای دانایی بالایی هستند و به واسطه آموزشهایی که می بینند، آنقدر قدرتمند و خردمند می شوند که می توانند محیط خانواده را جوری برنامه ریزی کنند که مسافر با خیال راحت سفر خود را به پایان برساند. و این، کم، کاری نیست. کلیه همسفران کنگره 60 در دل محبتی دارند که با تمام تخریب هایی که ما سرشان به وجود آورده ایم، باز در کنارمان می مانند و خواهان رهایی مسافر شان هستنند، چون عاشق زندگیشان هستند، کمکی که همسفران به مسافران می کنند ستودنی است و جای تقدیر و تشکر دارد.

هفته همسفر و یا جشن همسفر ، هفته ایی است که ما باید بابت زحماتی که برایمان کشیده شده تشکر و شکرگزاری کنیم .

همسفران کنگره 60 بخصوص همسفران مسافر های کنگره، اشخاصی هستند که به عهدی که بسته اند یا می بندند، پایبند هستند و مسافر خود را دوست دارند، که با تمام مشکلات و کَج خُلقی ها و تخریب ها، او را تحمل کرده اند، آن هم با صبر، صبری که همسفران دارند، واقعا ستودنی است. در حالی که قانون این اجازه را به آنها داده است، و می توانند بخاطر اعتیاد، از آنها جدا شوند، ولی خیلی از همسفران، چه قبل و چه بعد از کنگره، مسافر خود را رها نکرده اند و در کنارشان ماندند. همسفران کنگره 60 آنقدر مهربان و با محبت هستند که تنها آرزو یشان رسیدن به رهایی مسافرشان است. رسیدن به سلامتی، آیا این خواسته زیادی است که از ما دارند؟ یعنی ما نمی توانیم چنین خواسته کوچکی را با این روش و مسیر خوبی که پیش رویمان است به انجام برسانیم.  قطعاً اگر کمی به کمک های همسفران و محبت آنها که بی دریغ و بدون منّت است توجه کنیم و به زندگی خوش و شیرینی که در آینده برایمان رقم می خورد فکر کنیم می بینیم که می توانیم این خواسته را اجابت کنیم. در این هفته ما باید از همسفران خود تشکر و قدردانی کنیم. این کار، نه تنها شأن و منزلت ما را کم نمی کند، بلکه باعث سربلندی نیز می شود. چرا که تشکر از مخلوق، یعنی تشکر از خالق .باید این را بدانیم که هیچ وقت همسفران خود را دیگر آزار و اذیت نکنیم،، هر چه از دست ما کشیدند، دیگر بس است. باید از این به بعد، با این موجوداتِ خوب، مهربان بود. حواسمان باشد که دلشان را نشکنیم، که دل شکستن آسان است، ولی بند زدن آن مشکل و حتی محال. به نظر من حتی اگر اشتباهی هم کردند و خطایی مرتکب شدند، باز خورده به دل نگیریم و با فکر درست و محبت مسئله را حل کنیم. چرا که آنها سالهای سال، چشمشان را بر اشتباهات ما بستند و دم نزدند. حضرت ایوب هم فرزندان و هم موقعیت اجتماعی  خوبی داشت، تا اینکه وارد بوته آزمایش شد. همه چیز را از دست داد. تا اینکه همسرش لب به شکایت گشود، و گفت: تو پیغمبر خدایی، از او بخواه که این مشکلات تمام شود. حضرت ایوب از او پرسید: چند سال در ناز و نعمت و آرامش بودیم؟ گفت: نمی دانم، 10 سال، 15 سال، دوباره پرسید: چند سال است که به مشکل برخورده ایم؟ گفت: یکسال. در پاسخ حضرت فرمودند: من چگونه از خدای خودم تقاضا کنم که دیگر بس است، بعد از این همه نعمت، که سالهای سال به ما داده است، بخاطر یک سال گرفتاری از او بخواهم که دیگر کافی است. این داستان، دقیقاً حکایت ما می باشد. سالیان سال، حال خرابی های ما را تحمل کرده اند و این انصاف نیست بخاطر یک اشتباه ما به هم بریزیم.

هفته همسفر را به همه همسفران کنگره بخصوص همسفران خودم که همسر و پسرم می باشند، تبریک می گویم و اقرار می کنم، که هنوز نتوانسته ام ذره ایی از زحمات آنها را جبران کنم و همیشه سپاسگزار آنها می باشم. و آرزو می کنم که مرا ببخشند و حلال کنند، امیدوارم با سعی و تلاش بیشتر و آموزش هایی که از کنگره می گیرم، بتوانم حق مطلب را نسبت به آنها ادا کنم و شرمنده آنها نباشم. ولی با تمام وجود، این را می دانم که عاشقانه دوستشان دارم، و هر کاری برای رسیدن به آرامش، برایشان انجام می دهم .

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهرانگیز یکشنبه 26 آذر 1396 10:15 ب.ظ
سلام وخدا قوت امیدوارم درکنار همسفرانتان شاد و پیروز باشید .
مسلم شنبه 25 آذر 1396 06:29 ب.ظ
اقا ماشاالله تایپیست
عبداله ملکی شنبه 25 آذر 1396 08:48 ق.ظ
خدا قوت
همسفر مریم ملکی شنبه 25 آذر 1396 12:47 ق.ظ
سلام وخداقوت آقای شمس
سهیل کلاته جمعه 24 آذر 1396 09:59 ب.ظ
سلام...
.
.
.
.
.
.
ماشاالله خان داداش، خداقوت
مسافر سعید سخی لژیون هفتم جمعه 24 آذر 1396 09:19 ب.ظ
سلام
.
.
خدا قوت
بسیار زیبا و عالی
همسفرلیلی محمدی جمعه 24 آذر 1396 08:44 ب.ظ
خداقوت عالی بود
مسلم جمعه 24 آذر 1396 08:00 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای خوبم اقای محمد رضا شمس
زهره همسفر محمد جمعه 24 آذر 1396 07:10 ب.ظ
سلام و خدا قوت، عالی بود
اعظم همسفر احمد جمعه 24 آذر 1396 06:03 ب.ظ
سلام.خدا قوت خدمت جناب آقای شمس...مثل همیشه عالی بود.
.
.
امیدوارم زیر سایه خداوند روزهای خوشی را،در کنار همسفرانتان پیش رو داشته باشید.
مسافر هاشم جمعه 24 آذر 1396 04:22 ب.ظ
سلام
.
.
.
.
عالی یود. خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: